Longyearbyen kirkegård
Longyearbyen kirkegård
En avskrift av persondata fra Longyearbyen kirkegård, kan det være nyttig?

Tja, for noen år siden sto jeg utenfor Statsarkivet i Tromsø og pratet med noen andre slektsforskere. En av dem fortalte at han til slutt hadde funnet en lenge savnet slektning. Uten at nålevende slekt kjente til det, hadde vedkommende jobbet og avlidd på Svalbard.

Når Per Helge Segelsten informerte (på usenet) om at han hadde skrevet av informasjonen på kirkegården, så slo det meg med en gang. Det her kan komme til nytte for noen.

Kanskje ikke direkte allmennyttig, men kan det hjelpe noen, så har det i alle fall gjort nytte for seg.

Takk til Per Helge, som gjorde dette mulig.
Navn
Fødselsdato
Dødsdato
Annet
Johan Bjerk03.07.189204.10.1918
William Henry Richardsen07.04.189304.10.1918Stakkevollan Tromsø, født Trondheim
Ole Kristoffersen01.02.189601.10.1918
Magnus Gabrielsen10.05.189102.10.1918
Tormod Albrigtsen02.02.189903.10.1918
Hans Hansen14.09.189103.10.1918
Kristian Hansen10.03.189007.10.1918
Johan A. Kristiansen01.01.189709.05.1920
Sønviksen25.05.1917
Johan Lund Rugås18551917
Arne M. Olsen13.02.188507.04.1926
Olaf Selje11.04.192612.04.1926
Vidar Nordtømme08.04.197212.12.1992
Anne Lise Aaker19.08.194012.09.1940
Emil J. Finnerud07.07.188526.07.1920
B. lillekram26.12.188811.10.1928
Lasse Myhre10.05.189415.10.1928
Ingvald Johansen02.03.188016.11.1922
Karl Johan Enkvist01.05.188603.01.1920
Konrad Kristoffersen21.11.188303.01.1920
Helge Nilsen13.03.189303.01.1920
Nils J. Krog05.05.188803.01.1920
Karl A. Fredrickson15.07.189726.11.1930
Peder Stueflotten03.11.189613.12.1930
Andreas Lie14.07.185924.02.1932
Edvard Kristiansen24.04.187720.04.1932
Sven Adolf Olsen15.01.188412.07.1936fangstmann
Ludvig Wold17.04.189131.08.1940
Stian Daldoff Torgersen07.12.197404.07.1992omkom ved Kapp Laila
Andrea Marianne Strøm07.07.196030.05.1994
Halvard B. Johansen19221950
E. Nordby30.07.192205.10.1947
Kapt. Trond Astrup Vigtel08.01.191008.09.1943